За даними українського Генштабу, останнім часом з усіх бойових зіткнень на фронті найбільше штурмових дій російської армії фіксують на Покровському напрямку.
2 липня український моніторинговий проєкт Deep State повідомив, що російська армія захопила ще одне село на Донеччині – Коптєве. Також, за даними аналітиків, російські військові просунулися в районі кількох населених пунктів.
На Покровському напрямку дедалі частіше можна побачити натягнуті над дорогами коридори з сіток – їх використовують для захисту від дронів-камікадзе, повідомляє кореспондент телеканалу «Настоящее время», що створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки.
Старенька «буханка» з новеньким РЕБом на даху зупинилася біля густої посадки. Ті, хто стежить за повітряною активністю противника, мають доповісти, чи можна продовжувати рух.
У салоні «буханки» є спеціальний прилад, який може не тільки просигналізувати про наближення безпілотника, а й навіть перехопити картинку з його камери.
«Ми можемо себе бачити в моніторі, якщо дрон бачить нас зверху. Якщо ми орієнтуємося за цим монітором, що дійсно – це ми, а за місцевістю – приблизно, то, відповідно, ми можемо заздалегідь відреагувати, залишити машину, піти від неї», – розповідає військовослужбовець 68-ї бригади ЗСУ Юрій.
На позиції під Покровськом артилеристи бригади насамперед маскують «буханку», яка щойно приїхала, щоб її не помітили дрони противника.
Сюди ще, крім того, перекинули, кажуть, із Курська ФПВшників, дронщиків, працюють дуже інтенсивно. І КАБи за КАБами
«У нас вночі по дві-три штуки пролітають. Також вони нас засікають тепловізором, ми постійно в укритті, ховаємося, коли чуємо звуки. Сюди ще, крім того, перекинули, кажуть, із Курська ФПВшників, дронщиків, працюють дуже інтенсивно. І КАБи (кориговані авіаційні бомби) у нас регулярно. Починається з дев’ятої вечора в нас «концерт» – КАБи за КАБами», – каже військовослужбовець 68-ї бригади Андрій.
До війни він ким тільки не працював: лагодив і фарбував автомобілі в Німеччині, працював на корівнику – прибирав, і за телятами доглядав, і у корів телят приймав, крапельниці навчився ставити.
Після початку пандемії коронавірусу повернувся в Україну. Працював із металом і деревом. На початку російського вторгнення добровольцем пішов на фронт. Після поранення міг бути списаний, але повернувся в бойову бригаду.
Раптово розмову з ним перериває бойове завдання. Але тут виникає проблемка: у самохідній артилерійській установці перегоріла електропроводка.
«Добре, що вчасно помітили», – кажуть бійці.
За кілька хвилин усе полагодили, навелися, відстрілялися по цілях – і відразу ж в укриття. Якийсь час потрібно перечекати в бліндажі. Якщо противник помітить, звідки вівся вогонь, негайно відповість, кажуть артилеристи з власного досвіду.