Російська армія у ніч на 4 липня здійснила масовану повітряну атаку на столицю і Київщину. Тривога розпочалася із 19-ї години вечора 3 липня і завершилася перед 9-ю годиною ранку. Київ атакували «шахеди» і ракети. Розпочалися пожежі.
Ураження також зазнала цивільна інфраструктура в інших областях.
Радіо Свобода збирає інформацію про цю повітряну російську атаку по Україні. Російські дрони вилетіли чи не одразу після того, як звершилася телефонна розмова президента США із очільником Росії. Дональд Трамп заявив, що «не досягнув жодного прогресу» у розмові із Володимиром Путіним.
Київ
О 6:45 ранку міський голова Києва Віталій Кличко повідомиву своєму телеграмі, що вже відомо про щонайменше 19 постраждалих унаслідок російської масованої повітряної атаки. 12 із них медики госпіталізували, двом – надали допомогу на місці.
Пізніше Кличко повідомив, що стало повідомо про 23 постріждалі людини, 14 із них госпіталізували, іншим – надали допомогу амбулаторно або на місці.
Також пошкоджено 5 машин «швидких».
«У результаті нічної атаки ворога на столицю пошкоджені п’ять автомобілів «швидкої допомоги», які виїжджали на виклики до постраждалих мешканців Києва. Серед медиків, за інформацією на цей час, поранених немає», – зазначив Кличко.
У двох районах є перекриття руху
На кількох вулицях у Солом’янському та Святошинському районах столиці перекрили рух через російську атаку уночі 4 липня, повідомлвяють у телеграмі КМДА.
Йдеться про часткове перекриття руху транспорту на вулиці Жмеринській, вулиці Якуба Коласа та проспекті Відрадному. «Київпастранс» просить враховувати, що поки заблокований тролейбусний маршрут № 41, а тролейбуси № 27 курсують до Індустріального мосту.
Де падало?
Віталй Кличко повідомляє, що падіння уламків збитих безпілотників зафіксували в кількох районах Києва, внаслідок чого виникли пожежі, пошкоджені житлові будинки і нежитлові приміщення, горіли автомобілі.
«У Дніпровському районі уламки БпЛА впали у дворі житлових будинків і на території навчального закладу. Без горіння. У Солом’янському – падіння уламків на нежитлову забудову. А також на території гаражного кооперативу. Там пожежа. Також у цьому районі палали складські приміщення, було загоряння в адміністративній будівлі. У Святошинському районі уламки ворожого БпЛА впали на територію складських приміщень, внаслідок чого виникла пожежа. У Шевченківському районі уламки пошкодили 8-поверховий житловий будинок (введений в експлуатацію, але не заселений мешканцями). Пожежа сталася на першому поверсі будинку.
Також падіння уламків відбулося на двір 16-поверхового житлового будинку, горять автомобілі. У приватному секторі виникла пожежа внаслідок падіння уламків», – написав Кличко у телеграмі.
У Голосіївському районі, за словами Кличка, також зафіксували падіння уламків, внаслідок чого там є пошкодження в медичному закладі.
Тим часом, очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив, що в місті – висока концентрація продуктів горіння.
Пошкоджена залізниця
В «Укрзалізниці» повідомили, що в результаті обстрілу Києва є пошкодження залізничної інфраструктури в межах міста.
«Пасажирські поїзди західного напрямку прямують відхиленим маршрутом через Вишневе та Дарницю, що спричиняє затримки до двох годин. Kyiv City Express наразі виконує маршрути тільки північним напівкільцем Святошин – Почайна – Дарниця (в обидвох напрямках). Через суміщення з пасажирськими поїздами можливі відхилення від графіку руху», – йдеться в повідомленні.
Забруднене повітря
У Києві станом на ранок 4 липня спостерігається високий рівень забруднення повітря після масованого російського удару, при цьому радіаційний фон у місті залишається в нормі, повідомило Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України із посиланням на дані міських пунктів моніторингу.
«Причина погіршення стану повітря – пожежі, спричинені масованим обстрілом Росії в ніч з 3 на 4 липня. До стабілізації ситуації рекомендуємо за можливості не перебувати на відкритому повітрі, не провітрювати приміщення, підтримувати водний баланс, якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум. Особливу увагу на ці поради мають звернути люди із хворобами дихальної та серцево-судинної систем», – зазначили у міністерстві.
Київщина
Окрім Києва масована повітряна атака тривала понад 13 годин і на Київщині.
По 2-й годині ночі у телеграмі Київської військової адміністрації повідомили, що наслідки російських ударів фіксуються у пʼяти районах області на 11 локаціях.
Пошкоджено багатоповерхові будинки у Бучанському та Фастівському районах.
Чим атакували і скільки збили?
Російські військові в ніч на 4 липня, повідомили Повітряні сили ЗСУ, атакували Україну 550 засобами повітряного нападу. «Основний напрямок удару – столиця України, місто Київ», – йдеться в повідомленні.
Зокрема російська армія застосувала:
- 539 безпілотниками, понад 330 із яких – «Шахеди»,
- а також однією аеробалістичною ракетою Х-47 М2 «Кинджал»,
- шістьма балістичними ракетами «Іскандер-М/KN-23»
- і чотирма крилатими ракетами «Іскандер-К»
За попередніми даними, станом на 08:00 протиповітряна оборона знешкодила 478 засобів повітряного нападу: 270 – збито вогневими засобами, 208 – локаційно втрачені, кажуть військові.
Зокрема, збили 268 БпЛА типу Shahed і безпілотників інших типів і дві крилаті ракети «Іскандер-К», 208 дронів були локаційно втрачені чи подавлені РЕБ.
«Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у восьми локаціях (9 ракет і 63 БпЛА), а також падіння збитих (уламки) у 33 локаціях», – кажуть у Повітряних силах.
(оновлюється)
- Президент США Дональд Трамп заявив, що «не досягнув жодного прогресу» у телефонній розмові 3 липня з очільником Росії Володимиром Путіним. Трамп каже, що розчарований, бо Путін, за його словами, не має наміру зупиняти війну проти України.
- Дональд Трамп підтвердив, що 4 липня планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським.
- У Кремлі повідомили, що Путін під час дзвінка заявив, що «Росія досягне своїх цілей» в Україні і не відмовиться від них, попри сподівання Білого дому на припинення вогню. Але при цьому Путін знову сказав про готовність Росії до переговорного процесу.
- ООН зафіксувала зростання на 37% кількості загибелі цивільних громадян України внаслідок повітряних атак і обстрілів російської армії у порівнянні з 2024-роком (доповідь не враховувала смерті цивільних у червні 2025 року)
- За офіційними даними лише 17 червня у Києві внаслідок російських повітряного удару загинуло 28 людей, а 23 червня – 9 людей. Серед загиблих і постраждалих є діти.
- Російська армія нарощує кількість засобів масового ураження під час повітряних атак по містах України. Українська влада називає це терором цивільного населення
Форум