Доступність посилання

Бійці 25-ї Січеславської повітряно-десантної бригади ведуть вогонь по російських військах під Покровськом
Бійці 25-ї Січеславської повітряно-десантної бригади ведуть вогонь по російських військах під Покровськом

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

У Єврокомісії відреагували на національні консультації в Угорщині щодо членства України в ЄС

У Єврокомісії відреагували на національні консультації в Угорщині щодо членства України в Європейському Союзі, назвавши їх «необов’язковими». Про це сказав речник комісії Гійом Мерсьє.

«Наша позиція дуже чітка. Ми беремо до уваги результати цих національних консультацій. Угорський уряд скликав та організував цю необов'язкову консультацію. І, як ви знаєте, національні консультації – це справа національної влади», – сказав Мерсьє на брифінгу.

Водночас речник Єврокомісії зауважив, що Україна реалізовує реформи «за найскладніших обставин, які тільки можна собі уявити».

26 червня в Угорщині оголосили остаточні результати референдуму щодо вступу України в ЄС. Прем’єр країни Віктор Орбан оголосив, що 95% учасників Voks2025 відхилили вступ України до ЄС.

За його словами, загалом проголосувало 2 млн 284 тисячі людей, з них 2 млн 168 тисяч (95%) були проти вступу України до ЄС, тоді як решта 5% проголосували за підтримку України. За даними станом на 2023 рік, в Угорщині проживало 9,5 мільйона людей.

Орбан ініціював проведення Voks2025 навесні цього року. Консультативний референдум тривав з квітня по 20 червня 2025 року. Угорці могли проголосувати як і на спеціальних дільницях для голосування, так і онлайн.

Угорське видання Telex зауважує, що заявлена кількість учасників голосування складає приблизно 29% виборців.

Угорщина в особі очільника уряду Віктора Орбана і голови дипломатії Петера Сійярта неодноразово демонструвала своє прихильне ставлення до Кремля. Від початку повномасштабного російського вторгнення Будапешт робить заяви, які суперечать загальній позиції ЄС про підтримку України.

Військова економіка Росії прямує до рецесії. Чи уповільнить це війну?

На щорічному заході, присвяченому бізнес-інвестиціям та фінансованому Кремлем, міністр економіки Росії облив усіх холодним душем.

«Згідно з цифрами, зараз у нас спостерігається охолодження, – сказав Максим Решетніков на Санкт-Петербурзькому міжнародному економічному форумі. – Виходячи з поточних бізнес-настроїв, мені здається, що ми стоїмо на межі переходу в рецесію».

Що відбувається з російською економікою і чи здатен її занепад перешкодити військовим планам Кремля?

ОП: Зеленський увів у дію рішення РНБО про синхронізацію санкцій із Євросоюзом

Президент Володимир Зеленський підписав укази про введення в дію трьох рішень Ради національної безпеки і оборони щодо синхронізації українських санкцій із відповідними рішеннями Європейського Союзу – про це повідомив Офіс президента 1 липня.

За повідомленням, це є кроком до подальшої синхронізації українських санкцій із рішеннями ЄС, а також першим етапом втілення попереднього рішення РНБО про таку синхронізацію.

«Загалом під санкції потрапили 403 фізичні особи та 188 юридичних. Таким чином Україна синхронізувала свої санкції з 9-м, 10-м, 11-м, 12-м, 13-м та 14-м санкційними пакетами ЄС. Також синхронізовано рішення, яке стосується осіб, причетних до порушення прав людини в Білорусі, та рішення, ухвалені Євросоюзом у 2011 та 2020–2025 роках щодо осіб, причетних до порушення прав людини в Ісламській Республіці Іран, і військової підтримки Росії у війні проти України», – звітує Офіс президента.

Читайте також: Рада ЄС продовжила санкції щодо Росії ще на шість місяців

За повідомленням, Україна продовжує підготовку наступних санкційних пакетів для повної синхронізації санкційної політики з партнерами. Київ також очікує від міжнародної спільноти «максимального відображення та підтримки українських санкцій у відповідних національних рішеннях».

Президент Володимир Зеленський 27 червня увів у дію рішення РНБО про синхронізацію санкційного тиску України, Європейського Союзу та інших учасників «Групи семи» на Росію й пов’язані держави.

Це рішення спрямоване на «максимально жорсткі наслідки для Російської Федерації за розв’язану проти України злочинну та неспровоковану війну».

Цілі уражені? Удари по окупованому Донецьку і Луганську

У тимчасово окупованому Донецьку ввечері 30 червня пролунали вибухи. У місцевих телеграм-каналах з'явилися відео та фото з густим димом над містом і будівлями, що палають.

Місце влучання легко геолокується – це будівля Донецького науково-дослідного інституту кольорових металів.

Там, за даними OSINT-спільноти «Кіберборошно», російські окупанти займалися розробкою БПЛА і РЕБ. Проте у сюжетах пропаганди значно більше зосередилися на пошкодженнях торгових рядів, які розташовані поруч з інститутом.

На кадрах очевидців видно крилаті ракети над містом – можливо, Storm Shadow/Scalp.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко у своєму телеграм-каналі назвав атаку по місту «ювелірною роботою». «Там дуже жирно», – зазначив він.

Також атаки безпілотників зазнав Луганськ. Коваленко написав, що у місті палають об'єкти російської логістики.

Окупаційна адміністрація Луганська заявила, що в небі зафіксували до 40 дронів, 35 із них нібито збили. Очевидці писали про велику кількість БПЛА над містом і чули від 13 до 15 вибухів. Луганчани пишуть про влучання в нафтобазу, яку раніше вже атакували ЗСУ.

Редакція наразі не може перевірити інформацію незалежно.

Окупанти звинуватили в обстрілі ЗСУ. Українське командування поки не коментувало цю інформацію.

Українська влада неодноразово заявляла, що вражає тільки військові цілі – склади, знаряддя і місця розташування особового складу РФ.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:



У Росії розбився літак Су-34, екіпаж катапультувався – Міноборони РФ

У Нижньогородській області Росії впав винищувач Су-34, повідомляють місцеві медіа з посиланням на Міністерство оборони РФ.

За повідомленням, це сталося під час виконання навчально-тренувального польоту – при заході на посадку сталася відмова системи випуску однієї зі стійок шасі.

«Екіпаж провів кілька спроб з усунення несправності в польоті, однак ситуація не змінилася. За командою керівника польотів екіпаж вивів літак і безпечну зону й катапультувався», – заявило відомство.

Відомство уточнює, обидва члени екіпажу вижили. Літак впав у безлюдному місці, на землі руйнувань немає.

Служба безпеки України 27 червня повідомила про знищення двох російських літаків СУ-34 на аеродромі Маринівка у Волгоградській області РФ. За даними служби, ще два літаки були пошкоджені.

За підрахунками розвідки Британії, Росія втратила понад 30 літаків Су-34 під час війни проти України. Ці літаки використовуються для проведення значної кількості щоденних бойових вильотів, запускаючи керовані авіабомби по лінії фронту. Загалом Росія втратила понад 135 літаків під час операцій в Україні, йдеться в повідомленні.

Росія свої втрати у війні проти України не коментує.

Командування: сили ППО знищили 4750 російських повітряних цілей за червень

Повітряні сили 1 липня підбили підсумки відбиття російських повітряних атак за попередній місяць.

За їхніми даними, протягом червня протиповітряна оборона Cил оборони знищила 4 750 повітряних цілей, в тому числі:

  • 93 крилаті ракети Х-101/Х-55СМ
  • 14 балістичних ракет «Іскандер-М/KN-23»
  • 12 крилатих ракет «Калібр»
  • 13 керованих авіаційних ракет Х-59/69
  • 27 крилатих ракет «Іскандер-К»
  • 2 453 ударні БПЛА типу Shahed
  • 659 розвідувальних БПЛА
  • 1 479 БПЛА інших типів

Авіація Повітряних Сил здійснила 895 вильотів, з них близько 580 – на винищувальне авіаційне прикриття, а понад 220 – на вогневе ураження та авіаційну підтримку військ.

«У червні 2025 року авіацією Сил оборони України знищено 646 повітряних цілей, уражено командні пункти, об’єкти логістичного забезпечення, а також місця скупчення живої сили та техніки противника», – додає командування.

Щодня і щоночі РФ атакує Україну дронами та ракетами. Під масованих атак Москва застосовує кілька сотень повітряних засобів ураження. Попри численні ураження цивільних об’єктів і загибель мирних жителів, Кремль продовжує заявляти про удари по «об’єктах військово-промислового комплексу».

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заявляв, що нинішній темп обстрілів Росією України може продовжуватись протягом 2025 року.

Минулого тижня Велика Британія заявила, що посилить протиповітряну оборону України 350 ракетами за рахунок коштів, отриманих від конфіскованих російських активів.

Розвідка Британії проаналізувала удар СБУ по російських винищувачах у Волгоградській області

Російська авіація залишається вразливою до атак українських безпілотників, незважаючи на зусилля військових РФ із розосередження своїх літаків, заявила 1 липня розвідка Великої Британії, проаналізувавши український удар по російських літаках на аеродромі у Волгоградській області наприкінці червня.

«27 червня 2025 року Україна здійснила успішну атаку безпілотниками на аеродром Маринівка у Волгоградській області Росії. Удар майже напевно знищив щонайменше два російські винищувачі-бомбардувальники Су-34, також, ймовірно, були пошкоджені ще два такі літаки. Аеродром Маринівка розташований за понад 270 кілометрів від українського кордону і за 440 кілометрів від нинішньої лінії фронту», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зазначили, що Маринівка – один із багатьох російських аеродромів, які щодня використовуються для бойових операцій, він також використовується як резервне місце для розосередження російських літаків, коли інші аеродроми перебувають під загрозою.

«Літаки Су-34 були переміщені сюди з авіабази в Морозовську після удару українських БпЛА у серпні 2024 року. Незважаючи на ці зусилля щодо розосередження для захисту своїх літаків, російська авіація залишається вразливою до атак українських БпЛА», – заявили у розвідці Британії.

Там згадали, що протягом тих самих вихідних Україна також здійснила успішні удари безпілотниками по вертольотах, що базуються на аеродромі Кіровське в окупованому Криму, і по сховищу артилерійських боєприпасів у Брянській області Росії.

У розвідці підрахували, що Росія втратила понад 30 літаків Су-34 під час війни проти України. Ці літаки використовуються для проведення значної кількості щоденних бойових вильотів, запускаючи керовані авіабомби по лінії фронту. Загалом Росія втратила понад 135 літаків під час операцій в Україні, йдеться в повідомленні.

Росія свої втрати у війні проти України не коментує.

У Харкові в червні було найбільше повітряних атак РФ від початку повномасштабної війни – Терехов

У червні в Харкові зафіксували рекордну кількість російських повітряних атак від початку повномасштабної війни, повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, протягом місяця російські сили обстрілювали Харків 142 рази.

«Це були і ракети, і дрони, і авіаційні удари, тощо… Ціна – страшна. За місяць ми втратили 15 мирних мешканців. Постраждали ще 157 осіб, серед яких – 25 дітей», – написав мер у телеграмі.

Окремо він згадав наймасштабнішу одночасну комбіновану атаку на місто, яка сталася 7 червня.

«Того дня під головний удар потрапило велике цивільне підприємство з виготовлення м’яких контейнерів для агропродукції. Внаслідок вибухів виникла велика пожежа, стався обвал конструкцій. Фактично від будівлі лишилися лише руїни. Гасіння пожежі там тривало безперервно 12 днів. Вдалося врятувати двох людей. Під завалами знайшли тіла ще шістьох працівників підприємства», – зазначив Терехов.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський погодив ратифікацію Угоди про створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ

Президент Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України – про це він повідомив 1 липня.

Він нагадав, що Україна нещодавно підписала цю угоду з Радою Європи і тепер вона має бути оперативно ратифікована, щоб розпочати процес реального створення трибуналу.

«Доручив також якнайшвидше опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради України необхідні законодавчі зміни, щоб з нашого боку все було забезпечено на сто відсотків заради повної реалізації угоди про створення трибуналу. Прошу народних депутатів розглянути це питання невідкладно», – заявив голова держави.

Зеленський повідомив, що очікує на швидке представлення командами Міністерства закордонних справ України та Офісу президента графіка роботи з партнерами для втілення в життя угоди про створення трибуналу та фактичного запуску інституції.

У Кремлі відповіли на заяву представника Трампа щодо затягування переговорів

У Кремлі 1 липня заперечили спеціальному посланцеві президента США Дональда Трампа з питань України, який заявив, що Росія гальмує мирні переговори для припинення війни проти України.

Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія вдячна команді Трампа за допомогу в сприянні переговорам, але Москва не гальмує переговори.

«Роботу з виконання домовленостей ніхто не зупиняє і не гальмує. Об’єктивно, тут важко говорити про можливість якогось сильного прискорення», – сказав речник Володимира Путіна.

Напередодні посланець Трампа Кіт Келлог заявив, що Росії слід негайно припинити вогонь і перейти до тристоронніх переговорів для припинення війни.

Читайте також: Кіт Келлог розповів, як бачить завершення війни РФ в Україні

«Нещодавні коментарі Пєскова щодо стану переговорів є орвеллівськими. Твердження Росії про те, що саме США й Україна гальмують мирні переговори, є безпідставними. Президент Трамп послідовно і непохитно наполягає на досягненні прогресу для припинення війни. Ми закликаємо до негайного припинення вогню й переходу до тристоронніх переговорів для припинення війни. Росія не може продовжувати зволікати, бомбардуючи цивільні цілі в Україні», – наголосив Келлог.

Речник російського президента Дмитро Пєсков днями заявив, що динаміка переговорів щодо України багато в чому залежить від позиції Києва, а також ефективності посередництва США.

Американський Інститут вивчення війни ISW раніше неодноразово наголошував, що Росія просуває вимоги, рівносильні повній капітуляції України, і що РФ продовжуватиме просувати цю мету доти, доки Путін вірить, що може військовим шляхом перемогти в Україні. Щоб змінити це, зазначають аналітики, потрібна подальша підтримка України Заходом, зокрема США.

«Прикували до дерева, погрожували стратити немовля»: нові свідчення про катівні на Херсонщині

«Приставила пістолет до голови немовляти та почала погрожувати розправою»

«Деякі утримані люди – цивільне населення, замість води пили власну сечу»

«Чоловік був прикутий руками до дерева три дні. Потім на колінах стояв, кричав, плакав, ходив під себе»

На Херсонщині встановили понад 1,5 тисячі осіб, які постраждали від катувань російських окупантів, розслідують близько 50 випадків убивств цивільних внаслідок цих катувань, повідомили нещодавно в Херсонській обласній прокуратурі. Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» докладніше дізнався про те:

  • Що жителів Херсонщини, які постраждали від катувань у російському полоні розповідають про місця, в яких їх утримували?
  • Про які катівні на лівобережній Херсонщині відомо українським правоохоронцям і правозахисникам?
  • На яку фінансову допомогу можуть претендувати ті, хто пережив тортури?

Начальник управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Херсонської обласної прокуратури Олексій Бутенко зазначив, що вже підтверджено існування щонайменше 13 катівень, які російські окупаційні сили облаштували на території області.

11 із них – на звільнених територіях, ще 2 – на окупованих.

Найбільша кількість таких місць – у Херсонському районі (7), ще 4 – у Бериславському, і по одній – у Генічеському та Каховському районах.

Повністю читайте тут

Двоє енергетиків постраждали, пошкоджена високовольтна лінія внаслідок удару РФ на Запоріжжі – ОВА

Російські війська атакували Степногірську громаду, внаслідок чого двоє енергетиків зазнали контузії, пошкоджена високовольтна лінія електропередач, повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

«Артударами і fpv-дронами росіяни намагаються знищити інфраструктуру прифронтової громади. Під обстріл потрапила бригада РЕМа. Авто пошкоджене, співробітники отримали акубаротравму», – написав він у телеграмі.

Голова ОВА додав, що на даний час Степногірська громада залишилася без електропостачання, інтернету і мобільного зв’язку.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Дрони СБУ уразили завод «Купол» у російському Іжевську – джерело

Електромеханічний завод «Купол» у російському Іжевську, який виробляє зенітно-ракетні комплекси «Тор» і «Оса», а також безпілотники для російської армії, вранці 1 липня уразили дрони Служби безпеки України, повідомило Радіо Свобода джерело в СБУ, яке побажало залишитися неназваним, бо не уповноважене офіційно коментувати ситуацію.

«Відстань до цілі – понад 1300 кілометрів. Це підприємство виконує замовлення Міноборони РФ: спеціалізується на виготовленні зенітно-ракетних комплексів «Тор» і «Оса», а також є розробником ударних безпілотників «Гарпія». Завод перебуває під міжнародними санкціями як об’єкт російського військово-промислового комплексу. Зафіксовано щонайменше два влучання дронів СБУ по корпусах заводу, після чого спалахнула пожежа», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні голова російського регіону Удмуртія Олександр Бречалов повідомив про удар по одному з підприємств республіки, але не уточнив його назву.

Українські телеграм-канали писали, що ціллю дронів міг бути Іжевський електромеханічний завод «Купол». Він є одним із найбільших підприємств російського оборонно-промислового комплексу і входить до концерну «Алмаз-Антей».

«Купол» виконує замовлення Міністерства оборони РФ і, за даними ЗМІ, серед іншого випускає зенітно-ракетні комплекси «Тор-М2Е», мішенно-тренувальні комплекси «Саман-М1» й «Ад’ютант», а також ударні безпілотники «Гарпія-А1».

А ще це підприємство виробляє БпЛА «Шахед». Про це «Схеми» (Радіо Свобода) розповіли в матеріалі про те, як РФ модернізує безпілотники, якими атакує Україну. Зокрема, журналісти згадували, що серійні номери «Шахедів», зроблених в Іжевську, вже сягнули понад дев’яти тисяч, а маркують такі БпЛА білим кольором.

«Совок» в українському війську та як його позбутися

«... перші враження від армії не дуже. Просто радянська армія, де логіка і здоровий глузд зайві», – респондент дослідження

Останні події на міжнародній арені вкотре нагадують, що для виживання Україна має розбудовувати власну сильну армію. Ефективною і сучасною українська армія стане після того, як позбудеться практик, які військові часто називають одним словом «совок».

Попри значні досягнення у модернізації армії за останні 20 років, яких, напевно, жодне військо світу не проходило за такий короткий час, українські військовослужбовці досі часто нарікають на практики радянщини.

Що називають «совком»? Дослідження

То які саме дії та явища називають цим поняттям?

Загалом совком в Україні зневажливо називають будь-що властиве радянському устроєві, навіть якщо вони цей «совок» не застали. Це стереотипний опис неефективності або байдужості, « антигуманізму, антилюдськості, антигідності », страху зробити вибір і нести за нього відповідальність , бажання вислужитися перед керівництвом, виконання завдання «для галочки». Переважно так говорять про застарілі практики бюджетних установ та ставлення людей, які надають певні послуги.

Попри велику кількість позитивних і мотивуючих аспектів служби, інформація про недоліки організаційної культури значно швидше поширюється у соцмережах і стає основою для створення або посилення негативних стереотипів.

Ефективні сучасні процеси сприймаються як норма про це немає сенсу розповідати іншим, а от «совок» дратує, демотивує і змушує протидіяти.

Наприклад, через саботаж, байдужість та скарги й нарікання іншим.

Фактори, які сумарно створюють образ «совковості», можна ідентифікувати, фіксуючи емоції, що їх переживають люди, та дії, які вони змушені виконувати чи, навпаки, не виконувати.

Що ж в армії називають совком? Центр ініціатив «Повернись живим» (Центр ініціатив ПЖ) зробив дослідження, аналізуючи стан базової військової підготовки (БЗВП).

Читайте далі тут

Сирський заборонив розміщення солдатів і офіцерів у наметових містечках

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що наказав заборонити «скупчення особового складу та військової техніки, розміщення військовослужбовців у наметових містечках». Про такі підсумки наради щодо підвищення якості підготовки у Збройних силах, посилення безпеки в навчальних центрах воєначальник повідомив 1 липня.

«На локаціях підготовки споруджуються нові укриття, бліндажі та інші захисні споруди. Реалізуються додаткові інженерні рішення, спрямовані на захист наших воїнів, які готуються, тренуються та відновлюються. Наголосив на обов’язковому дотриманні вимог щодо обладнання укриттів у навчальних центрах і на полігонах, а також на коректному й оперативному оповіщенні про повітряні тривоги», – написав Сирський у фейсбуці.

У ЗСУ також вирішили збільшити на дві доби, до 51, термін базової загальної підготовки.

«Дві доби буде додано для навчання військовослужбовців протидії ударним БпЛА противника. Це – одна з новацій шостого видання програми БЗВП, робота над яким завершується», – повідомив головнокомандувач Збройних сил.

У ГУР показали атаку дронів «Бобер» на російські РЛС і винищувач у Саках

Головне управління розвідки Міноборони України заявило про знищення військової техніки Росії в Саках в окупованому Криму.

Як йдеться в публікації у телеграм-каналі відомства, дрони «Бобер» уразили зенітно-ракетний гарматний комплекс «Панцир-С1», радіолокаційну станцію «Ніобій-СВ», берегову РЛС «Печора-3», РЛС «Противник-ГЕ», а також російський винищувач Су-30 на аеродромі в Саках.

ГУР також опублікувало відео із запуском дронів й ураженням об’єктів.

Коли саме було здійснено атаку – не вказується. 13 червня повідомляли про вибухи у кількох містах окупованого Криму, у тому числі і Саках.

Російська влада не підтверджувала втрату техніки.

Від 2022 року територію півострова практично щодня атакують безпілотники і ракети, в більшості випадків Міноборони РФ або російська влада не підтверджує влучання у військові об’єкти, навіть якщо цю інформацію вдається верифікувати.


В окупованих Донецьку і Луганську заявили про пожежі після нічного удару

Призначений російською владою очільник угруповання «ДНР» Денис Пушилін заявив про ракетний удар по окупованому Донецьку. За його словами, близько 22:00 30 червня місто атакували «далекобійними ракетами авіаційного базування». Внаслідок удару, за словами Пушиліна, загинула жінка, двоє людей поранені, пошкоджені торгові павільйони ринку «Сокіл», універмаг і банк, на місці удару сталася пожежа.

Тим часом, військовий аналітик Ян Матвеєв пише, що, ймовірно, був атакований Донецький державний науково-дослідний і проєктний інститут кольорових металів. «Це не житловий будинок, повідомляють, що там міг перебувати штаб військових», – повідомив він.

За даними проєкту «Кіберборошно», «було уражене місце, в якому працювали над БПЛА і РЕБ». Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко

Вибухи було чути також в окупованому Луганську. Російські державні агенції повідомили про пожежі після «прольоту» українських безпілотників. За даними деяких телеграм-каналів, ймовірно, горить нафтобаза. «Логістика росіян у тимчасово окупованому Луганську палає», – написав без подробиць Коваленко.

Ватажок угруповання «ЛНР» Леонід Пасічник заявив, що ЗСУ «здійснили масовану атаку» дронами. За його словами, з 40 запущених безпілотників було збито 35.

У Луганську уламки дронів впали на територію нафтобази і приватний сектор, зазначив Пасічник. За його словами, спалах на території нафтобази ліквідували.

Про атаку БпЛА в ніч на 1 липня заявили також користувачі соцмереж і представники місцевої влади у Росії. Зокрема, жителі Саратова й Енгельса повідомляли про вибухи. Губернатор Саратовської області РФ Роман Бусаргін заявляв про «загрозу БпЛА». За даними Росавіації, аеропорти Саратова, Казані, Ульяновська й Нижньокамська призупинили роботу.заявив про «ювелірну роботу» в окупованому Донецьку. Подробиць атаки він не навів.

Унаслідок ракетного удару на Дніпропетровщині є загиблі – Лисак

Унаслідок здійсненого російськими військовими зранку 1 липня ракетного удару по Кам’янському району на Дніпропетровщині є загиблі і поранені. Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак, який пообіцяв надати решту деталей згодом.

«Ворог вдарив ракетою по Кам'янському району. Виникла пожежа. Наслідки уточнюємо», – написав чиновник раніше у телеграмі.

У російському Іжевську дрони атакували підприємство, метою, ймовірно, був військовий завод «Купол»

Голова російського регіону Удмуртія Олександр Бречалов повідомив 1 липня про удар по одному з підприємств республіки. За його словами, усі оперативні служби працюють на місці. «Пожежники зараз усувають осередки загоряння», – написав він. Співробітники підприємства евакуйовані. Потерпілим надається необхідна медична допомога.

За даними українських телеграм-каналів, метою дронів міг бути Іжевський електромеханічний завод «Купол». Він є одним із найбільших підприємств російського оборонно-промислового комплексу і входить до концерну «Алмаз-Антей».

«Купол» виконує замовлення міністерства оборони РФ і, за даними ЗМІ, серед іншого випускає зенітно-ракетні комплекси «Тор-М2Е», мішенно-тренувальні комплекси «Саман-М1» та «Ад’ютант», а також ударні безпілотники «Гарпія-А1».

ISW: заяви Кремля свідчать, що РФ не змінила наміру знищити українську державу

Заяви високопоставлених представників Кремля, зокрема президента Росії Володимира Путіна, продовжують демонструвати широкі територіальні амбіції РФ в Україні, що виходять за межі окупованого Криму й чотирьох областей України, про незаконну анексію яких заявила Москва, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики звернули увагу на заяви Путіна, який 30 червня на нараді щодо соціально-економічного розвитку окупованих Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей часто називав окуповану територію України «Донбасом і Новоросією». Крім того, в ISW згадали, що речник Кремля Дмитро Пєсков 30 червня відповів на заяву мера Одеси Геннадія Труханова про те, що Одеса не є російським містом і має свою власну історію, стверджуючи, що історія Одеси «нерозривно пов’язана» з Росією, а помічник президента РФ Володимир Мединський 30 червня заявив, що росіяни й українці – це «один народ» з «історичною батьківщиною».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG