Україна й американська компанія Swift Beat підписали угоду про спільне виробництва безпілотних систем, повідомив президент Володимир Зеленський 3 липня. Документ підписали в Данії в присутності Зеленського, який здійснює туди візит, міністр оборони України Рустем Умєров і CEO компанії Swift Beat, LLC Ерік Шмідт.
«Візит у Данію починається з важливого кроку для нашого захисту. Є домовленість про українсько-американську співпрацю для виробництва дронів, і зокрема дронів-перехоплювачів – це очевидний пріоритет. Підписано угоду із сильною американською компанією Swift Beat. І йдеться про сотні тисяч дронів уже цього року і можливість значно масштабувати виробництво наступного року», – написав Зеленський у телеграмі.
За його словами, йдеться про перехоплювачі для знищення російських дронів і ракет, квадрокоптери для розвідки і коригування вогню, ударні далекобійні дрони.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: FPV-дрон з крилами за $1000: як у СБС працюють з літаками-камікадзе «Дартс»В Офісі президента уточнили, що документ передбачає розширення виробничих потужностей компанії, а сучасні дрони постачатимуть Україні «пріоритетно, на спеціальних умовах і за собівартістю».
За повідомленням, у рамках співпраці також планується розробка нових інноваційних рішень – це перехоплювачі крилатих і балістичних ракет, автоматичні турелі, розвідувальні платформи.
В ОП уточнили, що Swift Beat, LLC – «американська компанія, що має значну присутність в Україні й спеціалізується на виробництві автономних дронів зі штучним інтелектом, а також активно співпрацює з українськими інженерами і військовими, проводить тестування дронів на території України».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Голова МЗС Литви в Києві заявив про «широке поле можливостей» оборонного сектору УкраїниМіністр оборони Рустем Умєров минулого місяця заявляв, що Україна нарощує власні промислові спроможності виробництва дронів, і нині, за його словами, українські виробники досягли рівня, що дозволяє виготовляти понад чотири мільйонів безпілотників на рік.
Перед цим президент Володимир Зеленський зазначив, що українські виробники дронів мають можливості збільшити виробництво на 40 відсотків цього року. Водночас, за його словами, можливості українського бюджету профінансувати виробництво дронів вітчизняним ОПК залишаються обмеженими і не досягають обсягів наявних виробничих потужностей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зловити «шахеда» і «дістати Москву». Що можуть нові дрони зі ШІ, створені вже під час великої війни