Конгресмен закликав Трампа провести екстрений брифінг щодо військової допомоги Україні

«Не може бути половинчастих заходів у захисті свободи. Ми повинні, як і завжди, відстоювати мир через силу», – йдеться у листі конгресмена

Конгресмен, член Палати представників США від Республіканської партії Браян Фіцпатрік надіслав звернення до президента США Дональда Трампа з вимогою провести екстрений брифінг щодо зупинки поставок озброєння та боєприпасів Україні.Свій лист конгресмен опублікував у соцмережі X.

«Сьогодні я закликав президента висловити моє серйозне занепокоєння повідомленнями про те, що Сполучені Штати утримують критично важливі оборонні матеріали, які вони пообіцяли надати Україні. Це відбувається в той час, коли Росія здійснює найбільшу повітряну атаку з початку війни, випустивши понад 500 одиниць зброї по цивільних об'єктах за один тиждень», – написав він у соцмережі Х.

Фіцпатрік зазначив, що Міноборони та адміністрація президента мають забезпечити, щоб США залишалися повністю відданими забезпеченню України ресурсами, які їй терміново потрібні для захисту.

«Сполучені Штати повинні продовжувати чітко і цілеспрямовано лідирувати. Не може бути половинчастих заходів у захисті свободи. Ми повинні, як і завжди, відстоювати мир через силу», – йдеться у листі конгресмена.

2 липня Білий дім заявив про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.

За даними медіа, йдеться про призупинення постачань десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot, десятків переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, а також ракет AIM.

Читайте також: Частина військової допомоги від США була зупинена вже на шляху до України – FT

Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Водночас у Кремлі стверджують,що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський про постачання США оборонної підтримки: «усі деталі з’ясовуються»