Максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн Євросоюзу збільшена з 650 до 900 мегават (МВт), повідомили 3 липня Міністерство енергетики України та Національна енергетична компанія «Укренерго».
«Збільшення максимальної потужності експорту – важливий крок, який полегшить балансування української енергосистеми, а також дасть змогу українським електростанціям отримати додатковий прибуток, що дозволить спрямувати додаткові ресурси на ліквідацію наслідків російських обстрілів та підготовку до зими», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, експорт електроенергії з України здійснюватиметься виключно за умов профіциту потужності в енергосистемі.
Голова правління «Укренерго» Віталій Зайченко повідомив, що термін чинності нового ліміту на експорт – до 1 серпня, надалі максимальна експортна потужність переглядатиметься щомісяця. Окрім того, в процесі щотижневої оцінки стану мережі величина експорту може бути скоригована відповідно до вимог операційної безпеки.
«Задля уникнення аварій енергосистема має працювати збалансовано – кількість виробленої енергії в кожну хвилину має відповідати кількості спожитої. Влітку, в період ефективної роботи сонячних електростанцій, саме збільшення експорту електроенергії є одним зі способів подолання профіциту генерації, щоб не довелося обмежувати роботу електростанцій», – вказав він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський розповів, як Україна захищає енергетику від ударів РФЧерез масовані російські удари влітку 2024 року українські побутові споживачі мали електрику за графіками, зі значними обмеженнями. Ситуація нормалізувалася восени, коли на тлі зменшення інтенсивності обстрілів енергооб’єктів та скорочення споживання енергетикам вдалося збалансувати систему. Водночас обмеження для промислових споживачів застосовувалися значно довше, навіть навесні 2025 року.
Перший місяць літа 2025 року українська енергетика прожила без відчутних для споживачів проблем.