Відбувся черговий обмін полоненими – серед звільнених є цивільні

Зеленський уточнив, що додому повернулися захисники Маріуполя, учасники бойових дій у Донецькій, Луганській, Харківській і Херсонській областях

Україна й Росія провели черговий обмін військовополоненими, повідомив президент Володимир Зеленський 4 липня.

«Наші люди вдома. Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року», – написав він у своєму телеграм-каналі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Перетворили на кусок мʼяса, я просив не мучити, а вбити». Свідчення з окупованої Нової Каховки


Зеленський уточнив, що додому повернулися захисники Маріуполя, учасники бойових дій у Донецькій, Луганській, Харківській і Херсонській областях:

«Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту. А також цивільні».

Зеленский додав, що обмін мають тривати, і подякував всім, хто це забезпечує.

Координаційний штаб з військовополоненими уточнив, що з полону повернули полонених із категорій «поранені і важкохворі», а також «молодші за 25 років».


«Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося лише 20 років. Найстаршому – 59 років. Окрім солдатів та сержантів вдалося також звільнити і офіцерів», – додає штаб.

Крім того, з полону вдалося звільнити незаконно засуджених Росією військових та позбавлених особистої свободи цивільних українців, повідомляє відомство.

«Звільнені з полону пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Лубінець: РФ почала кампанію, спрямовану на родичів полонених і зниклих

Точну кількість звільнених штаб обіцяє повідомити після завершення усіх етапів обміну.

Попередній етап російсько-українського обміну відбувся 26 червня.

2 червня делегації України і РФ домовилися у Стамбулі про нові обміни полоненими. Як повідомив міністр оборони Рустем Умєров, є домовленість зосередитися на конкретних категоріях, а не на цифрах: про обмін «всіх на всіх» важкопоранених і тяжкохворих військовополонених, друга категорія –це молоді солдати, яким від 18 до 25 років.Також була домовленість про повернення 6000 тіл загиблих солдатів.

Повернення з полону: сльози, усмішки і нескінченні обійми (фотогалерея)